Zatrzymanie 51-latka z nielegalnym arsenałem w domu – skuteczna akcja otwockiej policji wspomaganej przez CBŚP

Zatrzymanie 51-latka z nielegalnym arsenałem w domu – skuteczna akcja otwockiej policji wspomaganej przez CBŚP

Policjanci z Otwocka, korzystając z pomocy funkcjonariuszy z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, ujęli 51-letniego mężczyznę. W jego posiadaniu znaleźli nielegalny zbiór broni i amunicji. W trakcie przeprowadzonej akcji policja zabezpieczyła pistolet, rewolwer, ponad 100 sztuk amunicji, a także kwotę 10 000 złotych i 500 euro.

Policyjni kryminalni ciężko pracują na wszechstronne infiltracje przestępczych kręgów, dążąc do gromadzenia cennych informacji na temat działalności przestępczej na obszarze powiatu otwockiego. Ich obecność na ulicach miasta jest często niewidoczna dla przeciętnego obywatela, co pozwala im na zdobywanie danych, które są niedostępne dla regularnych funkcjonariuszy. Podobnie było i tym razem. Dzięki uzyskanym informacjom, kryminalni dowiedzieli się o mężczyźnie zamieszkującym w Otwocku, który potencjalnie mógł posiadać nielegalną broń palną. W takich okolicznościach, policjanci wnikliwie analizują zdobyte informacje i weryfikują ich prawdziwość. Już na etapie pierwszych ustaleń, dowody wskazywały na to, że 51-letni mężczyzna jest właścicielem nielegalnej broni. Działania w celu zatrzymania mężczyzny i zabezpieczenia broni oraz amunicji były starannie zaplanowane przez kryminalnych.

Policjanci z Otwocka przystąpili do działań wspierani przez specjalistów i sprzęt z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru CBŚP. Aby zminimalizować ryzyko, postanowili zatrzymać 51-latka w momencie, gdy będzie opuszczał swój samochód. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony nagłą interwencją policji. Po otrzymaniu informacji o powodach swojego zatrzymania, przyznał, że posiada broń i amunicję w swoim mieszkaniu. Kolejnym krokiem było przeszukanie domu zatrzymanego przy użyciu psa policyjnego, szkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych. Policjanci znaleźli pistolet kaliber 9mm, rewolwer kaliber 6mm oraz ponad 100 sztuk amunicji.

Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania broni i amunicji bez odpowiedniego pozwolenia. Przebieg sprawy jest obecnie badany przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku, która po analizie zebranych dowodów złożyła wniosek do sądu o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi teraz kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.