Konieczna ewakuacja w szpitalu położniczym z powodu pożaru. Bezpieczne dla dziewięciu matek, ich nowonarodzonych dzieci i dwóch ojców

Konieczna ewakuacja w szpitalu położniczym z powodu pożaru. Bezpieczne dla dziewięciu matek, ich nowonarodzonych dzieci i dwóch ojców

W szpitalu położniczym na Inflanckiej doszło do niebezpiecznej sytuacji, gdy w jednym z pomieszczeń wybuchł gwałtowny pożar. Wiadomo już, że źródłem ognia była łazienka znajdująca się na drugim piętrze budynku. Prawdopodobnie do zdarzenia doszło na skutek zwarcia instalacji elektrycznej.

Informację o tragedii, która na szczęście nie miała tragicznego finału, przekazał Bogdan Smoter z lokalnej straży pożarnej. Jak tłumaczył, około godziny piątej nad ranem musieli interweniować w szpitalu przy ulicy Inflanckiej. Konieczna była ewakuacja dziewięciu kobiet, które niedawno urodziły swoje dzieci, oraz dwóch mężczyzn, którzy towarzyszyli im jako ojcowie małych pociech. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku zdarzenia – podkreślił Smoter.

Na miejscu była interwencja straży pożarnej, która zaangażowała aż cztery zastępy w celu opanowania sytuacji. Dzięki ich szybkiej i skutecznej reakcji, udało się ugasić pożar bez dalszych incydentów. Strażak dodał, że do pożaru doszło najprawdopodobniej w wyniku błędu elektrycznego w wentylatorze w łazience na drugim piętrze obiektu.