Wstrząsy na Lotnisku Chopina: niespodziewana ewakuacja i akcja saperów

Wstrząsy na Lotnisku Chopina: niespodziewana ewakuacja i akcja saperów

Na międzynarodowym porcie lotniczym w stolicy Polski – Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, niespodziewanie rozpoczęła się ewakuacja. Informację o tej niecodziennej sytuacji podała telewizja Polsat News. Na terenie portu prowadzona była skrupulatna akcja saperów, co wywołało konieczność zamknięcia jednej ze stref terminalu.

Zgodnie z przekazaną informacją przez biuro prasowe Polskich Portów Lotniczych, pasażerowie musieli przygotować się na pewne utrudnienia. Operacja bezpieczeństwa trwała do późnych godzin popołudniowych, a dokładniej do 16:00, kiedy to ewakuacja została oficjalnie zakończona.

Piotr Rudzki, rzecznik prasowy PPL, podczas rozmowy z Polsat News po godzinie 15 poinformował, że całą akcję nadzoruje Straż Graniczna.

Nie jest to jednak pierwsza taka sytuacja na Lotnisku Chopina w Warszawie. W lipcu br. doszło do podobnego incydentu. Wszystko zaczęło się od podejrzenia, że ktoś mógł zostawić materiały wybuchowe na terenie terminalu co skutkowało decyzją o częściowej ewakuacji pasażerów.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo sprawdziły bagaż i stwierdziły, że nie stanowi on zagrożenia dla podróżujących z warszawskiego portu lotniczego.