Podejrzany o stalking i próbę włamania 27-letni mężczyzna zatrzymany na Woli

Podejrzany o stalking i próbę włamania 27-letni mężczyzna zatrzymany na Woli

W Komendzie Rejonowej Warszawa IV na Woli, 27-letni mężczyzna został postawiony przed zarzutami stalkingu i usiłowania kradzieży poprzez włamanie. Jak twierdzą śledczy, mężczyzna ten uprzykrzał życie dwóm kobietom, nie tylko nękał je w miejscu ich pracy, ale także próbował się włamać do sklepu, gdzie były zatrudnione. Rzeczniczka Komendy Rejonowej Warszawa IV, nadkomisarz Marta Sulowska podała te informacje we wtorek.

Zgodnie z relacją jednej z ofiar, nieznany jej wcześniej mężczyzna regularnie pojawiał się w sklepie, w którym pracowała i wręczał jej „prezenty”. Mimo wielokrotnych próśb o zaprzestanie nękania i przynoszenia kolejnych darów, 27-latek nie reagował na jej prośby. Zawsze starał się również nawiązać kontakt, lecz bezskutecznie – jak wyjaśniała nadkomisarz Sulowska.

Nadkomisarz dodała również, że mężczyzna ten nie ograniczał się tylko do jednej kobiety – zostawiał też „podarki” pod drzwiami domu koleżanki pierwszej pokrzywdzonej. Próbował od niej wydusić adres zamieszkania swojej ofiary, jednak ona również go odrzucała, prosząc o zaprzestanie nękania i kontaktów z obiema kobietami – poinformowała rzeczniczka policji.

W pewnym momencie jedna z kobiet postanowiła powiadomić o sytuacji służby policyjne. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zastali mężczyznę w sklepie. Miał przy sobie narzędzia takie jak młotek i przecinak. Kiedy dostrzegł patrol policyjny, natychmiast się schował za regałami. Policja go zatrzymała i okazało się, że niedawno próbował włamać się do sąsiedniego sklepu – relacjonowała nadkom. Marta Sulowska.

Zatrzymany 27-latek stanął przed zarzutami stalkingu oraz próby włamania z zamiarem kradzieży. Za te czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Procedury w tej sprawie są nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola.