Groźby wobec młodych sportowców Polonii Warszawa: kolejny niepokojący incydent w stolicy

Groźby wobec młodych sportowców Polonii Warszawa: kolejny niepokojący incydent w stolicy

Stolica Polski, Warszawa, stała się miejscem kolejnego niepokojącego zdarzenia. W całym mieście pojawiły się plakaty zawierające groźby skierowane do dzieci, które uczęszczają na treningi w klubie piłkarskim Polonia Warszawa. Zdecydowano, że sprawa zostanie zgłoszona i prześledzona przez odpowiednie służby policyjne.

Rozmieszczone w różnych częściach miasta plakaty stanowią bezpośrednią pogróżkę dla młodych sportowców. Autorzy plakatów grożą przemocą dzieciom trenującym w klubie Polonia Warszawa. Komunikaty te są formą ostrzeżenia. Tekst zawarty na jednym z nich głosi: „Dla bandytów z innych klubów nie ma znaczenia czy mają do czynienia z dziećmi, czy z dorosłymi” a także „Ryzyko pobicia po każdym meczu jest bardzo duże, strach mieć przy sobie szalik czy koszulkę”.

Dyrektor akademii Polonii Warszawa, Paweł Olczak, wyraził swoje zaniepokojenie rosnącą eskalacją sytuacji. Jego zdaniem, doszło do przekroczenia granicy rozsądku i mamy do czynienia z patologią społeczną. Zapowiedział zgłoszenie sprawy na policję w poniedziałek, podkreślając oczekiwania dotyczące działań organów ścigania, na utrzymanie których społeczeństwo płaci podatki.

Rodzice młodych piłkarzy ujawnili dodatkowo fakt wykorzystania prawdziwych zdjęć ich dzieci na tych plakatach. To stanowi kolejne przestępstwo popełnione przez autorów gróźb. Ostatnie tygodnie przyniosły więcej takich drastycznych zdarzeń. W jednym z nich, chuligani napadli i zaatakowali ojca wracającego z meczu Polonii wraz z dziećmi. Z relacji kibiców wynika, że napastnicy byli uzbrojeni w noże. Młodzi fani klubu regularnie otrzymują listy zawierające pogróżki. Większość z nich jest przekonana, że ich dane osobowe zostały udostępnione przez kluby rywalizujące z Polonią w 2 lidze. W tym okresie nasiliły się ataki na fanów udających się na mecze wyjazdowe.