W Warszawie przyjęto 2,5 tysiąca ukraińskich uchodźców

W Warszawie przyjęto 2,5 tysiąca ukraińskich uchodźców

Można przypuszczać, że sytuacja na Ukrainie wstrząsnęła większością nas. Giną niewinni ludzie i co równie istotne, mnóstwo ludzi opuszcza swój kraj. Nie ma też co ukrywać, że spora część z tych ludzi trafia do Polski.

Jak sobie radzimy z pomocą?

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że pomoc tym osobom to coś, z czym dobrze sobie radzimy. Niemniej trzeba pamiętać o tym, że nikt z nas nie wie, jak długo pomoc będzie konieczna. Do tego nikt nie powiedział, że napływ uchodźców należy uznać za zakończony.

Spójrzmy na Warszawę – prezydent Rafał Trzaskowski poinformował, że nocleg w stolicy znalazło 2,5 tysiąca Ukraińców. To rzecz jasna świetna wiadomość, ale musimy też pamiętać o tym, że przez miasto przewinęło się kilkadziesiąt tysięcy Ukraińców. Dobrze też zadać sobie pytanie, ile osób trafiło do Polski?

Warto też mieć na uwadze, że mieliśmy konferencję z ambasadorem USA Markiem Brzezińskim. Mark Brzeziński powiedział, że sytuacja w Warszawie (jak i całej Polsce) jest piękna i wyjątkowa. Z jednej strony możemy czuć dumę, a z drugiej nie sposób zapomnieć o tym, że mnóstwo niewinnych ludzi musiało uciekać i liczyć na życzliwość mieszkańców innego kraju.