Nie wszyscy są mili dla ukraińskich uchodźców

Nie wszyscy są mili dla ukraińskich uchodźców

Do Polski trafiła masa Ukraińców. Nie wiemy, jak długo u nas zostaną, ale wiemy, że mowa o ludziach, którzy potrzebują sporej pomocy. Niestety, nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę.

Uwaga na pseudotaksówkarzy!

Chociaż może to nie jest kwestia świadomości, a zwykła bezczelność? Krótko mówiąc, możemy usłyszeć o pseudotaksówkarzach. Chodzi o osoby, które oferują pomoc za horrendalne ceny. Dość powiedzieć, że mówi się o kilkuset złotych za przejechanie kilku kilometrów.

Ważne jest też to, że mowa o osobach, które pracują w sposób legalny, także jedynym rozwiązaniem jest ignorowanie tych ludzi. Trzeba też przyznać, że nie jest to łatwe – w związku z napływem Ukraińców panuje chaos. Choć wypada też mieć na uwadze, że pseudotaksówkarze wyróżniają się paskiem z szachownicą i znaczkiem z konturami charakterystycznych budynków stolicy.

Musimy również pamiętać o tym, że w dużym gronie zawsze należy liczyć się z ludźmi, którzy nieustannie szukają okazji do zarobku. Można powiedzieć, że są to osoby, dla których liczy się tylko jedno – własny interes.

Informacje ze stolicy znajdziesz także w serwisie Wawa.