Szaleństwo odpowiedzią na szaleństwo?

Szaleństwo odpowiedzią na szaleństwo?

Z pewnością wszyscy mogą powiedzieć, że na polskich drogach wiele się dzieje – to fakt. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że zawsze może wydarzyć się coś, czego trudno było się spodziewać.

Parkowanie na osiedlowych uliczkach

Wystarczy pomyśleć o parkowaniu na osiedlowych uliczkach – zablokowane chodniki czy rozjeżdżone trawniki i skwery to nie jest nowość – to rzeczywistość. Kiedy dzieje się źle, trzeba interweniować i przykład tego mamy na Muranowie. Z drugiej strony trzeba przyznać, że można mieć pewne wątpliwości – interwencja wydaje się przesadzona.

Na Muranowie możemy mówić o zatrzęsieniu biało-czerwonych słupków i znaków informujących o zakazie wjazdu. Końcowy efekt można określić komicznym, ale nie ulega wątpliwości, że cel osiągnięto – kierowcy mogą zapomnieć o parkowaniu.

Czy tak będzie zawsze?

Nie ma co ukrywać, że sytuacja jest skomplikowana – w końcu przeprowadzone działanie przełożyły się na pomoc pieszym. Co więcej, to nie tylko o pieszych chodzi – służby komunalne również mogły narzekać. Do tego można też dodać niszczenie zieleni.

Z jednej strony temat można uznać za zakończony, a z drugiej należy spodziewać się rozmaitych dyskusji i pytania, czy tak będzie zawsze?