Szkoła międzynarodowa – czyli angielska edukacja dla dzieci i młodzieży w Thames British School Warsaw

Szkoła międzynarodowa – czyli angielska edukacja dla dzieci i młodzieży w Thames British School Warsaw

W dzisiejszych czasach znajomość podstaw języka angielskiego jest niezwykle ważna. Umożliwia ona nie tylko komunikowanie się z ludźmi z całego świata, ale także zrozumienie współczesnej kultury i zachodzącej w niej zmian.

Istotne jest więc to, by wraz ze standardową nauką języka angielskiego dostarczać dzieciom innych wartości oraz zdolności, które są esencjalne globalnie. Wszystko to jest dostępne w sieci edukacyjnej Thames British School. Jak wygląda nauka w takim miejscu i dlaczego warto zdecydować się na międzynarodową szkołę?

Thames British School w Warszawie – idealna szkoła dla Twojego dziecka.

Thames British School jest liderem w rozwoju programu nauczania, zarówno w Polsce, jak i za granicą – od tego można by zacząć, opisując placówki TBS. To byłoby jednak olbrzymie niedopowiedzenie, ponieważ Thames British School jest czymś znacznie więcej! We wszystkich 5 warszawskich placówkach edukacyjnych zarówno dyrekcja, jak i cała kadra pedagogiczna rozumie, jak ważne jest zapewnienie każdemu Podopiecznemu najlepszych warunków do rozwoju i nauki, przy jednoczesnym zagwarantowaniu mu najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych możliwości nauki i kształcenia.

Dodatkowo nauczyciele zdają sobie sprawę z tego, że dla większości ich Uczniów język angielski nie będzie pierwszym językiem, tylko drugim. W związku z tym skonstruowany przez nich program nauczania ściśle opiera się na nauce języka angielskiego, ale jednocześnie gwarantuje uzyskanie wszechstronnej wiedzy przez każdego Ucznia w środowisku nie tylko bezpiecznym, ale i pobudzającym jego kreatywność.

Czym się charakteryzuje szkoła międzynarodowa?

Międzynarodowa szkoła – to taka placówka, która oferuje uczniom naukę zgodną z międzynarodowym programem nauczania obowiązującym zarówno lokalnie, jak i w innych globalnych systemach edukacyjnych. W Thames British School wykorzystano wzorzec brytyjski, który znacznie różni się od polskiego, a jednocześnie może zapewnić wiedzę, która będzie pokrywała się z lokalnymi wymogami.

W tego typu szkołach uczniowie mogą doskonalić się w takich obszarach, w których ich predyspozycje są największe. Tego typu szkolnictwo oferuje edukację na wielu poziomach nauczania – zaczynając od przedszkola, kończąc na liceum i maturze międzynarodowej.

Jak wygląda nauka w Thames British School?

W Thames British School językiem wykładowym jest oczywiście j. angielski. Nauka odbywa się w taki sposób, aby rozwijać zarówno umiejętności, jak i kompetencje dzieci i młodzieży. Zdolność posługiwania się obcym językiem nabywana jest automatycznie i w sposób naturalny. W zależności od tego, w jakim wieku jest podopieczny.Thames British School w sposób szczególny zwraca uwagę na kompetencje, które są kluczowe w przypadku danego etapu rozwoju swoich uczniów.

Szkoły TBS charakteryzują się również nauką krytycznego myślenia. Oczywiście udostępniane są narzędzia, które pomagają w samodzielnym poszerzaniu wiedzy w tym zakresie. Thames British School w Warszawie skupia się także na pracy w grupach – w dzisiejszych czasach jest to niezwykle istotne. Warto podkreślić, że międzynarodowe liceum to płynne przejście do wyzwań nieco bardziej ambitnych, polegających na przygotowywaniu do matury międzynarodowej. Dzięki niej Uczniowie w przyszłości będą mogli studiować na światowych uniwersytetach.

Dlaczego warto zdecydować się na międzynarodową szkołę?

Nie bez powodu Thames British School w Warszawie cieszy się tak dużą popularnością. Przede wszystkim uczniowie nabywają w tej szkole umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Oferowane są także zajęcia dodatkowe – możliwe jest dostosowanie ich do indywidualnych zainteresowań Podopiecznych. Przykładem są chociażby zajęcia z robotyki, kółka szachowe, czy też zajęcia muzyczne lub sportowe. Sieć TBS współpracuje z firmami transportowymi, w konsekwencji dojazd do danej placówki jest dla Uczniów mniej problematyczny. Thames British School tworzy dziecku bezpieczną, zróżnicowaną i nowoczesną przestrzeń do rozwoju oraz nauki. Zapraszamy!