Masz wszystko ze sobą?

Masz wszystko ze sobą?

Bardzo często mówi się o tym, że trzeba uważać, aby czegoś nie zgubić. Niemniej jednak stosunkowo często nijak ma się to do rzeczywistości.

Biuro Rzeczy Znalezionych

Kiedy coś się zgubi, dobrym rozwiązaniem jest udanie się do Biura Rzeczy Znalezionych. Oczywiście nikt nie daje żadnej gwarancji – po prostu mowa o prężnie funkcjonującym miejscu. Zresztą najlepszym rozwiązaniem jest odniesienie się do tego, co działo się w ubiegłym roku – do Biura Rzeczy Znalezionych trafiło 2200 przedmiotów i blisko 4400 dokumentów. Można też dodać, że na przechowanie trafiło 20 sztuk biżuterii.

Za zgromadzony towar (jeśli tak można powiedzieć) odpowiadają głównie instytucje.

Odbiór zagubionych rzeczy

Jeżeli zastanawiasz się nad odbiorem jakiegoś przedmiotu, dobrze wiedzieć, że sytuacja jest prosta – potrzebny jest dokument poświadczający własność. Gdy jest to niemożliwe (są różne przedmioty), nie pozostaje nic innego jak dokładne opisanie zguby i miejsca zagubienia. Rzecz jasna przy założeniu, że określenie miejsca zagubienia nie zawsze jest realne.

Bardzo ważne jest też to, że przechowywanie trwa dwa lata od dnia znalezienia. Kiedy czas upływa, właścicielem staje się Warszawa.

Informacje z Warszawy znajdziesz też tutaj.