Przedwojenna piwnica odkryta przy Trasie Łazienkowskiej

Przedwojenna piwnica odkryta przy Trasie Łazienkowskiej

W Warszawie, pomiędzy ul. Polną a Marszałkowską odbywa się remont chodnika, podczas którego dokonano niezwykłego odkrycia! Okazało się, że pod asfaltem znajduje się trzymetrowa piwnica, która stanowi pozostałość po kamienicy sprzed wojny. 

Pracownicy zajmujący się budową chodnika poinformowali o swoim niezwykłym znalezisku. Okazało się, że robotnicy zajmujący się remontem ulicy w minionej epoce, nie usunęli jednej z piwnic. Na jej stropie położyli asfalt. Okazuje się, że jeszcze przed wojną w tym miejscu znajdował się rząd kamienic, co więcej przetrwały one rok 1945. Jednak po tym czasie zastąpiono je blokowiskiem.  Znalezisko jest o tyle niezwykłe, że już dawno powinno być zlikwidowane, albo podczas budowy osiedla albo przy powstawaniu Trasy Łazienkowskiej.

Co stanie się ze znalezioną piwnicą?

Całe szczęście, do tej pory asfalt nie zawalił się pod naciskiem auta. Piwnica nie kryła w sobie żadnych skarbów, mimo to poinformowano o jej znalezieniu Konserwatora Zabytków. Wstępny plan zakłada jej zasypanie i kontynuowanie remontu.