Najciekawsze muzea w Warszawie

Najciekawsze muzea w Warszawie

Wielu z nas, wizyta w muzeum kojarzy się raczej z czymś mało ciekawym i jest ona bardziej karą niż sposobem na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Jednak każdy kto tak myśli, nie poznał jeszcze tych muzeów. Są interaktywne, wzbudzające ciekawość i wprawiające w zachwyt. Dzięki nim nauka historii jest czymś, na co każdy ma ochotę! Poznaj pięć najciekawszych muzeów w Warszawie.

Muzeum Życia w PRL

Dla niektórych jest ono możliwością poznania czegoś, czego nigdy nie doświadczyli. Dla innych jest wspaniałym sposobem na rozbudzenie wspomnień i na powrót do dawnych lat. W Muzeum Życia w PRL można obejrzeć najróżniejsze przedmioty, które towarzyszyły Polakom w minionej epoce. Pralka Frania, mały Fiat czy woda sodowa w szklanych butelkach, to tylko jedne z niewielu eksponatów, które znajdziemy w Muzeum. Są one klasycznym symbolem PRL. Wszystkie prezentowane przedmioty ukazują absurdalne sytuacje czasów, gdy polityka państwa miała ogromny wpływ nawet na najdrobniejsze czynności życia codziennego polskich obywateli.

Muzeum Neonów

Muzeum Neonów to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym można obejrzeć reklamy świetlne z czasów zimnej wojny. Stałą kolekcję tworzy około sto eksponatów złożonych ze starych reklam świetlnych, które projektowali najlepsi artyści tamtych czasów.  Muzeum, oprócz zbierania i eksponowania neonów bierze także udział w ich ochronie. Z jego inicjatywy powstała właśnie ,,Akcja Renowacja!”, która ma dbać o stare reklamy świetlne znajdujące się w Warszawie.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego to niezwykła okazja do spotkania z historią trudnych, wojennych czasów. Współczesne ekspozycje, w nadzwyczajny, interaktywny sposób przedstawiają bohaterów Powstania Warszawskiego, to jak żyli oraz walczyli. Narracyjny charakter zwiedzania w połączeniu z elementami multimedialnymi sprawia, że w Muzeum czujemy się jakbyśmy przenieśli się kilkadziesiąt lat wstecz i sami chodzilibyśmy po ulicach powstańczej Warszawy. Cała ekspozycja Muzeum zajmuje aż trzy kondygnacje i liczy około 1000 eksponatów.

Muzeum Polskiej Wódki

Polska wódka jako symbol dziedzictwa narodowego doczekała się nawet swojego muzeum i to nie byle jakiego! Na przybyłych gości czekają interaktywne formy zwiedzania. W wyjątkowy sposób przedstawiają historię powstania oraz wytwarzania polskiej wódki. Oprócz tego, każdy kto odwiedzi muzeum dowie się w jaki sposób ten popularny w naszym kraju trunek wpłynął na narodową kulturę oraz postrzeganie nas na świecie. Ponadto, wszystkie chętne osoby mogą wziąć udział w niezwykłej degustacji wielu rodzajów polskiej wódki.