Wymarzona dzielnica do zamieszkania w Warszawie – którą wybrać?

Wymarzona dzielnica do zamieszkania w Warszawie – którą wybrać?

Jakie dzielnice Warszawy są najlepsze do zamieszkania. Które z nich są najbardziej popularne wśród osób zainteresowanych zakupem nieruchomości? Sprawdź ranking najbardziej atrakcyjnych dzielnic Warszawy.

Które dzielnice Warszawy zasłużyły na podium?

Na podium niezmiennie znajdują się trzy najpopularniejsze dzielnice: Mokotów, Ursynów i Śródmieście. Okazuje się, że aż około 35% osób zastanawiających się nad zakupem nieruchomości, poszukuje jej właśnie w jednym z tych trzech miejsc. Nie ma się jednak co dziwić. Mokotów zyskuje na wartości dzięki rozbudowanej ofercie atrakcji kulturalnych i edukacyjnych oraz dobrym połączeniu z innymi dzielnicami. Śródmieście jest uważane za miejsce najbardziej prestiżowe, w którym życie toczy się niemal przez całą dobę. Ursynów swoją popularność zyskuje dzięki łatwemu dostępowi do metra, ciszy większej niż w pozostałych miejscach oraz dużą ilością zielonych miejsc.

Które dzielnice znajdują się na kolejnych miejscach?

Na kolejnych pozycjach plasują się Wola oraz Praga Południe. Może to być związane z faktem, że w tych rejonach powstaje obecnie wiele świeżych inwestycji. Dzięki temu, mieszkańcy postrzegają je jako miejsca, które mają szansę na rozwój w przyszłości. Co więcej, ceny nieruchomości są niższe niż w dzielnicach, które znajdują się na trzech pierwszych miejscach.

Najmniej popularne dzielnice

Na dwóch ostatnich miejscach niezmiennie znajdują się Wesoła i Rembertów. Mimo, że ceny nieruchomości są tutaj znacznie niższe niż w innych miejscach, to jednak przeważa nad nimi trudność w dojechaniu do centrum miasta. Każdy kto codziennie musi dotrzeć do pracy w centrum stolicy raczej rezygnuje z tej opcji.