Przebudowa Pola Mokotowskiego rozpocznie się w listopadzie

Przebudowa Pola Mokotowskiego rozpocznie się w listopadzie

Miasto od dawna planowało przebudowę Pola Mokotowskiego. Zarząd Zieleni podpisał już umowę z wykonawcą firmą Inmel. Prace ruszą na początku listopada.

Powstaną nowe przestrzenie w parku

Umowa z wykonawcą prac została podpisana pod koniec października. Władzą Warszawy zależy na tym, aby po przebudowie Park Mokotowski stał się bardziej naturalny i sprzyjał wypoczynkowi mieszkańców i turystów. Przede wszystkim w Parku Mokotowskim zostaną utworzone nowe miejsca do spędzania czasu wolnego wśród zieleni. Przebudowie zostanie poddany staw. Zostaną usunięte z niego elementy betonowe, a zostaną zastąpione zielenią. Zarządowi Zieleni zależy na tym, aby staw odzyskał naturalność. W Parku powstanie nowy układ wodny pełen dzikich akwenów. Dużej części terenu zostanie nadany naturalny i dziki charakter.  

Mieszkańcy Warszawy czekają na przebudowę Parku

Modernizacja Parku jest była konsultowana z mieszkańcami stolicy. Kilka lat temu władze prowadziły konsultacje społeczne, w których pojawiały się pomysły związane z przebudową Parku Mokotowskiego.

Zarząd Zieleni zlecił wybranemu wykonawcy nasadzeni drzew, posadzenie krzewów, pnączy, zmianę elementów wodnych, powstaną także łąki. W wyniku rewitalizacji pojawi się 55 nowych drzew, około 6 tysięcy krzewów, kilkanaście tysięcy bylin oraz 1,5 hektara łąk. Powstaną także niecki wodne.

W sercu parku zaplanowano ogród biocenotyczny wraz z różnorodną roślinnością i dzikimi miejscami. Koszt inwestycji powinien zamknąć się w kwocie niecałych