Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zabezpieczyli prawie 3 kg narkotyków o wartości 150 tys. zł

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zabezpieczyli prawie 3 kg narkotyków o wartości 150 tys. zł

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego podczas interwencji z powodu hałasu na klatce schodowej jednego z bloków, doprowadzili do zabezpieczenia blisko trzech kilogramów różnego rodzaju środków odurzających, których wartość na czarnym rynku osiąga około 150 tysięcy złotych. Środki te były w posiadaniu 27-letniego mężczyzny, który został zatrzymany na miejscu. Funkcjonariusze szybko odnaleźli miejsce, gdzie przechowywał on beczkę pełną opakowań z amfetaminą, mefedronem, haszyszem, marihuaną oraz tabletkami extasy. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące na wniosek prokuratury grodziskiej pod zarzutem posiadania dużej ilości narkotyków.

Wcześniej tego dnia, przed godziną 22.00 patrol policyjny patrolujący teren miasta otrzymał zgłoszenie o głośnym zachowaniu na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych. Na miejscu policja zastała dwóch mężczyzn w piwnicy budynku. Ze względu na podejrzenie zażycia narkotyków, obaj zostali poddani kontroli. 27-letni mężczyzna, mimo początkowego zaprzeczenia, został zatrzymany po znalezieniu przy nim kilku torebek z niezidentyfikowanymi substancjami.

Po zatrzymaniu 27-latka, policjanci informowali o sprawie służby kryminalne, które natychmiast rozpoczęły śledztwo w celu ustalenia miejsca zamieszkania mężczyzny. Mimo że podawał on fałszywy adres, funkcjonariusze odnaleźli mieszkanie, które wynajmował od kilku miesięcy. W jednym z pokoi znaleźli beczkę pełną hermetycznie zamkniętych paczek z dużą ilością różnych nielegalnych substancji. Badanie tych substancji wykazało, że policja zabezpieczyła łącznie prawie 3 kg narkotyków w postaci amfetaminy, metaamfetaminy, mefedronu, haszyszu, marihuany i ponad 1500 sztuk tabletek extasy. Szacowana wartość czarnorynkowa tych narkotyków wynosi około 150 tysięcy złotych.

27-latek został oskarżony przed Prokuraturą Rejonową w Grodzisku Mazowieckim o posiadanie dużej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o przygotowanie do wprowadzenia ich do nielegalnego obrotu. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i nałożył na podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.