Nielegalny magazyn narkotyków odkryty w Warszawie

Nielegalny magazyn narkotyków odkryty w Warszawie

Podczas jednej z akcji, policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie natrafili na mieszkanie pełne substancji psychotropowych. Nielegalny magazyn narkotyków obsługiwany był przez osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów piłkarskich. W sumie, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 kilogramów różnych narkotyków.

Operacja została przeprowadzona przez funkcjonariuszy warszawskiego zarządu CBŚP we współpracy z Wydziałem do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji. Po prowadzonym śledztwie, ich drogi skierowały się na jedno z warszawskich osiedli, gdzie mieściło się mieszkanie, które okazało się być magazynem dla handlarzy narkotyków. Jak potwierdziła policja, magazyn był pod stałym nadzorem osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów piłkarskich.

Podczas akcji, w momencie gdy miała miejsce dostawa narkotyków do mieszkania, funkcjonariusze natychmiast zatrzymali dwóch podejrzanych. Na miejscu zabezpieczono blisko 200 kg różnych rodzajów narkotyków, w tym marihuany, haszyszu, kokainy, MDMA, amfetaminy i klefedronu. Szacunkowa wartość czarnorynkowa tych nielegalnych substancji wynosi około 16 milionów złotych.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota wszczęła śledztwo w tej sprawie. Dwie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.