Awaria wodociągowa na Puławskiej i zalane parki Szustrów i Promenada

Awaria wodociągowa na Puławskiej i zalane parki Szustrów i Promenada

Awaria sieci wodociągowej na ulicy Puławskiej w Warszawie spowodowała zalanie terenu dwóch parków – Szustrów i Promenada. Specjaliści od zarządzania wodą szybko zidentyfikowali problem, zamknęli dopływ wody i przystąpili do naprawy. W wyniku zaistniałego incydentu, dostęp do wody został chwilowo odcięty dla jednego budynku.

Pierwsze doniesienia o awarii nadeszły dzięki informacji od naszych czytelników na Kontakt 24. Jeden z nich poinformował, że park Promenada jest aktualnie podtapiany przez wodę wydostającą się z uszkodzonej rury.

Reporter TVN Warszawa, Mateusz Szmelter, był na miejscu i relacjonował sytuację. Opisując przebieg zdarzenia, stwierdził, że wyciek nastąpił na ulicy Puławskiej w sąsiedztwie parku Szustrów, niedaleko alei Andrzeja Panufnika. Woda płynęła przez park, aż dotarła do pałacu Szustrów, gdzie podzieliła się na dwa strumienie. Główny strumień skierowany był w stronę parku Promenada i kończył swój bieg w okolicach stawu Promenada.

Według relacji reportera, największe zalanie miało miejsce w parku Szustrów. Ścieżki parkowe były mokre, zasypane liśćmi i błotem. W rejonie stawu Promenada woda nadal się utrzymywała.

Kiedy skontaktowaliśmy się z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, otrzymaliśmy informacje, że jest to awaria na ulicy Puławskiej przy numerze 55. Rzecznik MPWiK, Marek Smółka, powiedział, że prace nad usuwaniem awarii trwają i jeśli nie pojawią się żadne nieprzewidziane przeszkody, problem powinien zostać rozwiązany jeszcze tego samego dnia. Dla mieszkańców budynku bez dostępu do wody został dostarczony beczkowóz.

Smółka wyjaśnił, że źródłem problemu było pęknięcie rury o średnicy 150 milimetrów, która przebiega dokładnie pod parkiem.