Agresywny mężczyzna uszkodził radiowóz straży miejskiej

Agresywny mężczyzna uszkodził radiowóz straży miejskiej

Patrole straży miejskiej, działające na Pradze Północ 11 sierpnia w godzinach popołudniowych, były zmuszone do interwencji wobec agresywnego i nietrzeźwego mężczyzny. Owa osoba za wszelką cenę chciała dostać się do jednego z mieszkań zlokalizowanych na tej warszawskiej dzielnicy. Mimo zastosowania kajdanek przez funkcjonariuszy, mężczyzna zdołał naruszyć stan techniczny radiowozu. Po wytrzeźwieniu w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych (SODON) będzie musiał on ponieść odpowiedzialność za swoje czyny – informuje straż miejska.

Strażnicy miejscy podczas patrolowania rejonu Pragi Północ natknęli się na zgłoszenie dotyczące 53-letniego mężczyzny, który zachowywał się agresywnie na klatce schodowej jednego z bloków przy ulicy Zaokopowej. Okazało się, że mężczyzna ten był pod wpływem alkoholu i próbował wedrzeć się do mieszkania, z którego dawniej został eksmitowany za przemoc domową.

Gdy strażnicy miejscy poinformowali go o konieczności przewiezienia go do SODON ze względu na jego stan nietrzeźwości, stał się jeszcze bardziej agresywny, co zmusiło funkcjonariuszy do użycia kajdanek – takie informacje przekazuje oficjalny komunikat straży miejskiej.

Niezadowolenie 53-latka nie zakończyło się jednak na tym. W trakcie transportu do ośrodka SODON, mężczyzna zaczął kopnąć ściany przewozowego przedziału radiowozu, uszkadzając szybę. Policja została poinformowana o tym incydencie. Nietrzeźwy mężczyzna, którego alkomat wskazał 2,2 promila alkoholu we krwi, po zwolnieniu z SODON będzie musiał pokryć koszty naprawy radiowozu – zapewniają strażnicy miejscy.