22-latek z Otwocka zatrzymany za posiadanie i obrót narkotykami: grozi mu do 15 lat więzienia

22-latek z Otwocka zatrzymany za posiadanie i obrót narkotykami: grozi mu do 15 lat więzienia

Młody mieszkaniec Otwocka, który ma za sobą już kilka konfliktów z prawem, został zatrzymany przez policjantów za posiadanie i obrót substancjami psychotropowymi. Ma 22 lata i już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe. Obecnie, jako recydywista, może spodziewać się kary do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, mężczyzna został umieszczony pod dozorem policyjnym i otrzymał zakaz opuszczania kraju.

Wszystko zaczęło się od rutynowej kontroli funkcjonariuszy Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii w rejonie „Mostu Kolejowego” nad rzeką Świder. Policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy zdawali się być nerwowi na ich widok. Jeden z nich – później okazało się, że to właśnie 22-latek – próbował pozbyć się zawiniątka, lecz jego działania nie umknęły uwadze stróżów prawa. Zawiniątko, które przypominało wyglądem i zapachem haszysz, zostało zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany.

Na podstawie podejrzeń o przechowywanie większych ilości narkotyków, mundurowi przeszukali mieszkanie zatrzymanego młodzieńca. Znaleziono tam plastikowy słoik z porcjami narkotyków oraz kolejny słoiczek z substancją przypominającą haszysz. Policjanci zabezpieczyli również różne narzędzia, w tym nożyce do cięcia metalu i łom, mogące służyć do popełniania przestępstw.

W komendzie policji przeprowadzono badania zabezpieczonych substancji. Łącznie znaleziono ponad 60 gram mefedronu, podzielonego na 32 „działki”, oraz haszysz. Zabezpieczone narzędzia wysłano do badań mechanoskopijnych, by sprawdzić, czy nie były wykorzystywane do włamań lub innych przestępstw.

22-letniemu mężczyźnie postawiono prokuratorskie zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Przesłuchany nie przyznał się do winy, twierdząc, że znalezione narkotyki nie należały do niego. Biorąc pod uwagę jego status recydywisty, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Otwocku wszczęła postępowanie przygotowawcze, a prokurator po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, zwrócił się do Sądu Rejonowego w Otwocku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd jednak zdecydował o objęciu mężczyzny dozorem Policji oraz nałożeniu na niego zakazu opuszczania kraju, co wiąże się z tymczasowym zatrzymaniem paszportu i zakazem wydania nowego dokumentu.