Działania drogowców na warszawskich ulicach wykorzystujących wiosenne warunki pogodowe do prac asfaltowych

Działania drogowców na warszawskich ulicach wykorzystujących wiosenne warunki pogodowe do prac asfaltowych

W tym okresie wiosennym, kiedy sprzyjające warunki atmosferyczne to norma, robotnicy zajmujący się utrzymaniem dróg wykorzystują ten czas, aby zająć się naprawami i ułożeniem nowej nawierzchni na wielu arteriach komunikacyjnych w stolicy kraju. Należą do nich przede wszystkim ulice Ciołek i Dzielna, a także prawy pas Grochowskiej, gdzie pracować będą przez weekend.

Nadchodzące prace na skrzyżowaniu Ciołka i Brożka

Inwestor prywatny, który na mocy zawartej umowy z dzielnicą Wola będzie odpowiedzialny za renowację, rozpocznie od ułożenia nowej warstwy asfaltu na skrzyżowaniu ulic Ciołka i Brożka. Proces ten zostanie podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap potrwa od 22:00 w piątek, 12 kwietnia do 5:00 w poniedziałek, 15 kwietnia. Podczas tego okresu kierowcy nie będą mogli przejechać przez 90-metrowy fragment ulicy Ciołka, począwszy od skrzyżowania z Brożką (włącznie ze skrzyżowaniem) w kierunku Kleckiej, aż do progu zwalniającego. W tym czasie trasy autobusów numer 184, 197 i 201 zostaną również zmienione.

Po weekendzie prace drogowe zostaną przeniesione na ulicę Brożkę. Tam od poniedziałkowego poranka do godziny 7:00 w środę, 17 kwietnia, pracownicy będą kłaść nową nawierzchnię na fragmencie od skrzyżowania z Ciołka w stronę ulicy Koszyckiej, aż do wejścia na plac budowy.

Frezowanie na Dzielnej w planach

Na ulicy Dzielnej także przewidziano prace frezujące, które wykonany deweloper na mocy porozumienia z dzielnicą Wola. Roboty na odcinku od Smoczej do Bellottiego rozpoczną się w sobotnie przedpołudnie, 13 kwietnia, i potrwają do niedzieli, 14 kwietnia, do około godziny 21:00. Z tego powodu autobusy linii 107 będą musiały zmienić trasę w kierunku Esperanto omijając utrudnienia drogowe ulicami Smoczą i Anielewicza. Objazd dla kierowców samochodów wyznaczono ulicami: Nowolipie, Żytnią, Okopową i Anielewicza.

Zakończenie remontu prawego pasa Grochowskiej

Kolejne działania planowane przez miejskich drogowców dotyczą ulicy Grochowskiej, gdzie mają zamiar zakończyć remont prawego pasa. Prace są zaplanowane na okres od piątku, 12 kwietnia, od godziny 22:00, do poniedziałku, 15 kwietnia, do godziny 4:00. Fragment jezdni prowadzącej w kierunku Marsa, między Komorską a Podolską, zostanie zwężony do jednego pasa. Ulica Tarnowiecka straci tymczasowo swój dostęp do Grochowskiej. W rejonie remontu obowiązywać będzie również zakaz parkowania, co obejmie również zatoczki postojowe.

Ostatnie prace asfaltowe na Gagarina

W piątkowy wieczór, 12 kwietnia, drogowcy rozpoczną również finalne prace związane z asfaltowaniem na ulicy Gagarina, gdzie kończy się budowa kolektora i trasy tramwajowej. Przez cały weekend prace będą prowadzone na odcinku od Sieleckiej do Czerniakowskiej, na jezdni prowadzącej w stronę Czerniakowskiej. W ciągu soboty i niedzieli nastąpi również zwężenie Czerniakowskiej. Po weekendzie roboty drogowe zostaną przeniesione na odcinek od Sułkowickiej do Sieleckiej. Zamknięta zostanie południowa jezdnia Gagarina, czyli ta, którą zwykle wykorzystują kierowcy jadący w stronę Czerniakowskiej.