Wyprzedaże garażowe powracają na Bazar Różyckiego po zimowej przerwie

Wyprzedaże garażowe powracają na Bazar Różyckiego po zimowej przerwie

Stęsknieni za okazjami jakie oferują wyprzedaże garażowe mieszkańcy Warszawy mogą odetchnąć z ulgą. Po zimowym oddechu, już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia, znane ze swojego lokalnego charakteru targowisko na Pradze, Bazar Różycki, ponownie otworzy swoje bramy dla handlarzy i klientów. Wydarzenia tego typu będą miały miejsce regularnie, raz w miesiącu.

Bazar Różycki to nieodłączny element praskiej landszaftu i ważny składnik niematerialnego dziedzictwa stolicy, funkcjonujący od ponad 150 lat. Od 2022 roku, jako część procesu rewitalizacji, wprowadzono cykliczne wyprzedaże garażowe. Poprzednie edycje przyciągnęły tłumy i to samo spodziewa się w bieżącym roku, zwłaszcza że bazar znajduje się blisko nowego mostu pieszo-rowerowego. Wbieg do Bazaru Różyckiego usytuowany jest prawie prostopadle do ulicy Okrzei.

Wyprzedaże garażowe to raj dla miłośników rzeczy retro – od mody, przez biżuterię, aż po drobną ceramikę.

Sezon garażówek na Bazarze Różyckiego oficjalnie rozpoczyna się 14 kwietnia, w niedzielę, z pierwszym wydarzeniem trwającym od 11 do 17 przy ul. Targowej 54. Zarówno dla kupujących jak i sprzedających udział jest bezpłatny, tak jak to było podczas poprzednich edycji.

Wyprzedaże garażowe zaplanowane są na następujące dni: 14 kwietnia, 12 maja, 9 czerwca, 14 lipca, 11 sierpnia, 8 września oraz 13 października. Jak co roku odbędą się także specjalne wydarzenia świąteczne takie jak Jarmark Świąteczny, Prezent z drugiej ręki czy Polskie Marki.