Zatrzymano 17-letniego obywatela Rumunii

Zatrzymano 17-letniego obywatela Rumunii

W ostatnim czasie na terenie Otwocka dochodziło do seryjnych kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, sprawcą tych kradzieży jest 17-letni obywatel Rumunii.

Co jeszcze wiadomo?

Warte podkreślenia jest też to, że możemy mówić o stratach, które wyniosły niemal 30 tysięcy złotych. Można także powiedzieć, że zatrzymany ma na sumieniu również taksówkarza. Dokładnie mówiąc, chodzi o kradzież, podczas której pomagał mu 23-letni rodak (mężczyzna ten też jest zatrzymany).

Początek historii miał miejsce pod koniec ubiegłego roku – wtedy zaczęły pojawiać się zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem. Sprawca wybierał przede wszystkim markety i kradł w nich choćby zapalniczki, wyroby tytoniowe czy po prostu pieniądze. Wiemy także, że mężczyzna zawsze działał podobnie – możemy mówić o unikaniu sklepów z alarmami. Dodatkowo zawsze działał on w nocy.

Obaj panowie mogą spodziewać się sporych konsekwencji – za kradzież można otrzymać maksymalnie 5 lat więzienia, a przy kradzieży z włamaniem najwyższa kara jest dwa razy większa.

Jeżeli interesujesz się informacjami z województwa, warto zapoznać się z tym, co mamy tutaj.