Skradzione samochody czekały w Łomiankach

Skradzione samochody czekały w Łomiankach

Stosunkowo często można usłyszeć o tym, że ludzie narzekają na pracę policjantów. Można to zrozumieć, ale trzeba też pamiętać o tym, że złodzieje potrafią być bardzo sprytni. Nie możemy również zapomnieć o najważniejszym – to nie tak, że złodzieje zawsze okazują się sprytniejsi od policjantów.

Należą się brawa!

Przykładu nie trzeba specjalnie daleko szukać – nie tak dawno namierzono trzy samochody skradzione na terenie Warszawy. Za namierzenie tych pojazdów odpowiadali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji. Złodzieje przewieźli auta do Łomianek – samochody miały „ostygnąć” i zostać przewiezione do „dziupli”. Ponadto we wszystkich przypadkach można było mówić o zmienionej tablicy rejestracyjnej. Warte podkreślenia jest również to, że akcja poskutkowała zatrzymaniem 51-letniego mężczyzny. Mężczyzna ten trafił do aresztu tymczasowego (na 3 miesiące) i usłyszał zarzut pełnomocnictwa przy kradzieży pojazdu.

Pamiętajmy też o tym, że praca policji jest niezwykle ważna, ale wszystko zaczyna się od zwykłych ludzi – potencjalne kradzieże to coś, co trzeba mieć na uwadze.