Zatrzymanie mężczyzny handlującego podrabianymi perfumami marek premium przez policjantów z Woli

Zatrzymanie mężczyzny handlującego podrabianymi perfumami marek premium przez policjantów z Woli

Siły porządkowe z dzielnicy Wola w Warszawie zareagowały na nielegalny handel perfumami, które choć oznaczone znakami towarowymi prestiżowych marek, w rzeczywistości nie były oryginalnymi produktami. W tej sprawie mężczyzna został zatrzymany, a działania policji objęły zabezpieczenie towaru oraz przedstawienie zarzutu wprowadzania do obrotu gospodarczego produktów z fałszywymi znakami towarowymi.

Niedzielny poranek okazał się aktywny dla funkcjonariuszy wydziału ds. przestępczości gospodarczej i korupcji wolskiej komendy, którzy odwiedzili lokalny bazar. Informacje, które uzyskali, sugerowały, że mężczyzna oferujący do sprzedaży flakony perfum, posługiwał się nazwami renomowanych firm.

Podejrzenia wzbudziło potencjalne nadużycie zastrzeżonych znaków towarowych przez producenta. Po dokładnej inspekcji ujawniono, że sprzedawane przez mężczyznę produkty faktycznie miały fałszywe oznaczenia. Perfumy oferowane do sprzedaży miały niewiele wspólnego z oryginalnymi wyrobami. Analiza opakowań kosmetyków oraz ich pojemności, wskazała na to, że są to tzw. „podróbki”. Policja interweniowała natychmiast, zabezpieczając towar i zatrzymując sprzedawcę.

Straty wynikające z tego rodzaju działalności oszacowano na kwotę przekraczającą 10 tysięcy zł. Sprzedawca został postawiony w obliczu zarzutów nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów ze znakami towarowymi, które były chronione prawem. Zgodnie z art. 305 ust. 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej, osoba która oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, narazi się na ryzyko grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do dwóch lat.