Zasady służby policyjnej "Pomagać i chronić" uratowały życie noworodka na drodze do szpitala

Zasady służby policyjnej "Pomagać i chronić" uratowały życie noworodka na drodze do szpitala

Podstawowym zadaniem każdego policjanta jest służba społeczeństwu, a jego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony. Ta misja została potwierdzona w praktyce, kiedy funkcjonariusze Policji Ruchu Drogowego ze Starych Babic natychmiastowo pomogli kobiecie, która niespodziewanie zaczęła rodzić w samochodzie podczas jazdy do szpitala.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach został poproszony o pomoc w przyspieszeniu podróży do szpitala. Czas był kluczowy, ponieważ kobieta, która była w samochodzie, rozpoczęła poród. Funkcjonariusze Policji Ruchu Drogowego ze Starych Babic zdecydowali się na eskorcie pojazdu, którą rozpoczęli w Ożarowie Mazowieckim.

Służbę pełnili Starszy Posterunkowy Weronika Pływaczewska i Aspirant Tomasz Abramczyk, którzy szybko zorganizowali pilotaż do jednej z warszawskich placówek medycznych. Dzięki ich natychmiastowej reakcji i profesjonalnemu działaniu, kobieta mogła jak najszybciej trafić pod opiekę specjalistów.

Hasło „Pomagać i chronić” jest zasadą, która stanowi motywację dla policjantów w codziennym pełnieniu służby. W tym przypadku, dzięki niezwykłemu zaangażowaniu funkcjonariuszy, zostało ono przekute w realne działania, które prawdopodobnie uratowały życie noworodka.