Zapowiedź pogody na wtorek: niższe temperatury i możliwe opady deszczu

Zapowiedź pogody na wtorek: niższe temperatury i możliwe opady deszczu

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w nadchodzący wtorek odczujemy spadek temperatury w całym kraju, z wartościami wahającymi się od 6 do 13 stopni Celsjusza. Szczególne ochłodzenie odczują mieszkańcy północy Polski, gdzie możliwe są przelotne opady deszczu. Zarówno na północy, jak i w innych częściach kraju, mogą występować poranne mgły ograniczające widoczność. W stolicy, w Warszawie, ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 1008 hPa i będzie obniżać się.

Z zapowiedzi IMGW wynika, że wtorek przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie na większości terenu kraju. Jak podaje Grażyna Dąbrowska z IMGW, jedynie na północy kraju zachmurzenie może wzrosnąć do dużego, a tam też istnieją szanse na słabe opady deszczu. Na początku dnia mgły mogą jeszcze ograniczać widzialność na krótkich dystansach do około 200 metrów, ale powinny stopniowo zanikać.

Na terenie Polski temperatura maksymalna będzie się różnić – od 8 stopni na południu, do 13 stopni na Wybrzeżu. W centrum kraju będzie około 10-11 stopni Celsjusza. Szczególnie niskie temperatury, do około 6 stopni Celsjusza, przewiduje się w rejonie podgórskich Karpat. W całym kraju spodziewany jest słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

W stolicy kraju – Warszawie, prognozy na wtorek zapowiadają małe i umiarkowane zachmurzenie. Poranne mgły mogą ograniczać widzialność do 300 metrów. Maksymalna temperatura tego dnia wyniesie 11 stopni Celsjusza a wiatr będzie słaby i będzie wiał z zachodu. W nocy zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, a temperatura minimalna wyniesie 3 stopnie Celsjusza. W środę nadal spodziewane jest małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie ponownie 11 stopni Celsjusza i wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich.