Zapowiedź dwóch meczów towarzyskich reprezentacji Polski na PGE Narodowym przed EURO 2024

Zapowiedź dwóch meczów towarzyskich reprezentacji Polski na PGE Narodowym przed EURO 2024

Przed zakwalifikowanymi do EURO 2024 spotkaniami, zespół piłkarski reprezentacji Polski zmierzy się w dwóch spotkaniach towarzyskich. Mecze będą miały miejsce na stadionie PGE Narodowy. Pierwszy z nich odbędzie się w piątek, 7 czerwca, przeciwnikiem będzie ekipa Ukrainy. Drugi mecz to starcie z Turcją, które zaplanowane jest na 10 czerwca. Dla fanów przybywających na stadion zalecane jest skorzystanie z usług Warszawskiego Transportu Publicznego.

Spotkania te mają być ostatnim sprawdzianem dla polskich piłkarzy przed ich wyjazdem na mistrzostwa Europy. Zarówno mecz z Ukrainą, jak i z Turcją zostaną rozpoczęte o godzinie 20:45. Zarówno dojazd na stadion, jak i powrót do domu po meczu będzie najłatwiejszy dla tych kibiców, którzy zdecydują się na korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego. Po meczach swobodny powrót do domu zapewnią komunikację miejską: metro, autobusy i tramwaje.

Osoby posiadające bilety lub akredytacje na mecz będą mogły bezpłatnie korzystać z Warszawskiego Transportu Publicznego, pociągów Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w 1. strefie biletowej. Nie poniosą również kosztów za parkowanie samochodów na parkingach P+R. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Przed rozpoczęciem meczu, od godziny 18:30 zostanie wprowadzone ograniczenie wjazdu na Saską Kępę. Do godziny 20:45 zakaz dotyczyć będzie obszaru między aleją Poniatowskiego i aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakazy nie będą obowiązywały pojazdów z identyfikatorami SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Policja może zdecydować o zamknięciu innych ulic. W sytuacji gdyby została zamknięta Sokola od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godziny 18:30 do końca meczu, autobusy linii: 102, 125 i 202 będą kursować ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Autobusy linii: 102, 125, 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do przystanku końcowego na pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 – aleją Zieleniecką, w przypadku zamknięcia ulic Zamoyskiego, Zamoście i Sokolej.

Po zakończeniu meczów, około godziny 22:30, jeśli duże grupy kibiców zdecydują się wracać do centrum pieszo, policja może zadecydować o zamknięciu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. Dodatkowo z ronda Waszyngtona zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów linii 138 i 509 w kierunku Bokserskiej, Gocławia i Winnicy. Będzie dostępnych więcej tramwajów: linii 7 przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 skończą trasy na placu Starynkiewicza, a po stronie praskiej – przy pętli Ratuszowa-Zoo. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojadą z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza, natomiast na prawym brzegu będą kursować z i do ronda Wiatraczna. Składy linii 26 z alei Zielenieckiej pojadą w kierunku Metra Młociny.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia Z-9. Autobusy z tej linii z placu Zawiszy zabiorą pasażerów: Alejami Jerozolimskimi, Bracką (powrót Nowym Światem), przez plac Trzech Krzyży, Alejami Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców, Saską, aleją Waszyngtona do ronda Wiatraczna.

W przypadku zamknięcia drogi autobusy linii: 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24, N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, a linii 146 i 147 będą kursować prosto aleją Zieleniecką.