Młody przestępca odpowie za poważne uszkodzenie ciała 20-latka przed sądem rodzinnym

Młody przestępca odpowie za poważne uszkodzenie ciała 20-latka przed sądem rodzinnym

Współpracujący ze Śródmiejskim Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu funkcjonariusze, odnotowali kolejny sukces. Zdołali oni ująć osobę, która jest podejrzana o zadanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu młodego mężczyzny. Na miejscu zbrodni, którą był obszar przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, 20-letni ofiara została brutalnie zaatakowana. Napastnik posłużył się obiektem mimikrującym broń palną – pistoletem pneumatycznym i oddał kilka strzałów w stronę pokrzywdzonego mężczyzny. Nieszczęsny cel ataku został ugodzony w oko, co spowodowało poważne uszkodzenie jego zdrowia.

Kilka dni wcześniej na stronie internetowej Komendy Rejonowej Policji Warszawa I pojawiło się zdjęcie osoby, która mogła być zamieszana w ten straszliwy incydent. Właśnie dzięki temu, wczoraj w południe, detektywi mieli możliwość zatrzymać 16-letniego podejrzanego. Chłopiec przyznał się do tego, że używał pistoletu pneumatycznego podczas ataku. Jednakże, nie potrafił wyjaśnić, co skłoniło go do takiego działania.

Po przeprowadzonych w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I procedurach, młodego delikwenta odwieziono do Policyjnej Izby Dziecka. Jego sprawa trafi teraz na wokandę sądu rodzinnego.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim za wszelkie informacje i sygnały dotyczące tej sprawy, które przyczyniły się do szybkiego zatrzymania podejrzanego.