Zaginięcie 12-letniego Krystiana Katyla: Apel policji

Zaginięcie 12-letniego Krystiana Katyla: Apel policji

Podinsp. Joanna Węgrzyniak poinformowała, że 12-letni Krystian Katyla jest nieobecny od czasu wyjścia z domu w dzielnicy Rembertów w stolicy Polski, Warszawie. Wydarzenie to miało miejsce dzisiaj rano. Co więcej, Węgrzyniak podkreśliła, że Krystian jest miłośnikiem podróżowania komunikacją miejską. Równocześnie zaapelowała do społeczeństwa o pomoc w poszukiwaniach młodzieńca, zwracając szczególną uwagę na niego i informując służby o jego potencjalnym miejscu pobytu.

Komisariat policyjny w Rembertowie przeprowadza intensywne poszukiwania Krystiana Katyla, który ma dopiero 12 lat. Podinsp. Węgrzyniak poinformowała Polsat News, że chłopiec opuścił swoje mieszkanie w czwartek rano i nie powrócił. Nie nawiązał również kontaktu z rodzicami czy innymi bliskimi osobami. W oficjalnym oświadczeniu podkreśliła też fascynację chłopca komunikacją miejską, szczególnie autobusami, i poprosiła wszystkich obywateli o czujność i pomoc w poszukiwaniach.

Ponadto podała szczegółowy rysopis zaginionego chłopca. Krystian ma 134 cm wzrostu i waży około 28 kilogramów. Jego wygląd charakteryzuje się bardzo krótkimi czarnymi włosami oraz jasną plamką na tyle głowy, która może być łysiną. Dodała również, że chłopiec ma piwne oczy, krótki nos i pełne uzębienie.

Podczas zaginięcia chłopiec miał na sobie czerwoną bluzkę z długim rękawem z obrazkiem ludzika oraz granatowe spodnie dresowe. Policjantka wysunęła również możliwość, że chłopiec może być boso.

Policja prosi wszystkich obywateli o jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Krystiana Katyla. Kontakt można nawiązać bezpośrednio z lokalnym komisariatem w Rembertowie pod numerem telefonu 47 723-24-05 lub dowolnym innym oddziałem policji. Inne informacje dotyczące zaginionego dziecka mogą być przekazywane również za pośrednictwem bezpłatnej linii telefonicznej 112.