Remont na lotnisku Warszawa-Modlin: ponad 100 lotów odwołanych

Remont na lotnisku Warszawa-Modlin: ponad 100 lotów odwołanych

Zdaniem dziennikarzy z portalu Fly4free, od września zostanie przeprowadzona seria prac naprawczych na lotnisku Warszawa-Modlin. Wykonane zostaną one w godzinach nocnych, co spowoduje konieczność anulowania wszystkich zaplanowanych w ciągu nocy lotów. Takie działania mogą skłonić irlandzką linię lotniczą Ryanair do odwołania nawet ponad stu zawczasu zaplanowanych połączeń, które miały mieć miejsce podczas trwania prac remontowych.

Przewiduje się, że serię prac naprawczych przeprowadzi się pomiędzy 11 a 21 września tego roku na lotnisku Warszawa-Modlin. Głównym elementem remontu będzie wymiana oświetlenia na pasie startowym. Prace będą prowadzone w nocy – od 20:00 do 5:30, co będzie wynikało z konieczności anulowania poprzednio zaplanowanych lotów, a linie lotnicze będą musiały poszukać alternatyw dla swoich klientów.

Z powodu remontu i wymiany oświetlenia na pasie startowym, prawdopodobne jest odwołanie szeregu kursów do różnych miast, takich jak Budapeszt, Katania, Sztokholm, Lizbona, Paryż, Dublin, Zadar, Eindhoven, Manchester czy Helsinki.

Z informacji uzyskanych przez Fly4free od dyrektora generalnego linii Buzz wynika, że „ostatnie rotacje samolotów bazujących w Modlinie nie zostaną wykonane”. Dodatkowo, Ryanair szacuje, że z powodu nadchodzących trudności związanych z przebudową pasa startowego na lotnisku Warszawa-Modlin będzie zmuszony do anulowania niemal 140 połączeń.