Zachowaj ostrożność podczas defilady wojskowej w Warszawie: Szczególne ostrzeżenie od Komendy Stołecznej Policji

Zachowaj ostrożność podczas defilady wojskowej w Warszawie: Szczególne ostrzeżenie od Komendy Stołecznej Policji

Komenda Stołeczna Policji zwraca uwagę na konieczność zachowania ostrożności podczas obchodów Święta Wojska Polskiego, które mają miejsce w Warszawie. Policja szczególnie akcentuje znaczenie odpowiedniej ochrony przed panującymi aktualnie upałami. Incydenty zasłabnięcia już miały miejsce, a pomoc osobom poszkodowanym udzielali ratownicy medyczni. Policjanci przypominają o konieczności stałego nawadniania organizmu i zabezpieczenia głowy przed nasłonecznieniem.

Defilada wojskowa, która rozpoczęła się przed 15.00 w wtorek na warszawskiej Wisłostradzie, nosi nazwę „Silna Biało-Czerwona”. Ten spektakularny pokaz siły naszych wojsk to punkt kulminacyjny centralnych uroczystości związanych ze Świętem Wojska Polskiego.

Policjanci z Komendy Stołecznej są jednymi z wielu służb dbających o bezpieczeństwo uczestników i widzów defilady. W swoich apelach na portalach społecznościowych, KSP przypomina o konieczności ostrożności oraz o zgłaszaniu wszelkich sytuacji mogących zagrażać bezpieczeństwu.

Podkreślają również, że należy pamiętać o skrajnie wysokich temperaturach panujących na zewnątrz – podczas defilady termometry w Warszawie pokazywały około 34 stopnie Celsjusza.

Tak jak wspomniano wcześniej, nie obyło się bez incydentów – doszło do kilku przypadków zasłabnięcia. Ratownikom medycznym, którzy byli na miejscu, udało się jednak szybko udzielić pomocy potrzebującym. Komenda Stołeczna Policji nieustannie przypomina o konieczności picia wody i zakładania nakrycia głowy, a w razie potrzeby – powiadamiania pracujących na miejscu służb.

Również warto dodać, że w defiladzie na Wisłostradzie brało udział aż 2 tysiące żołnierzy. Pokazano tam również 200 sztuk różnego rodzaju sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne.