Nowa nawierzchnia na ulicy Posag 7 Panien i prace wodociągowe na Białołęce

Nowa nawierzchnia na ulicy Posag 7 Panien i prace wodociągowe na Białołęce

Po pełnym relaksu długim weekendzie, od środy 16 sierpnia, pracownicy warszawskiego zarządu dróg postawią się do działania. Ich zadaniem będzie położenie nowej nawierzchni na znanej ulicy Posag 7 Panien. Z drugiej strony, wodociągowcy w tym samym czasie przystąpią do pracy na ulicy Myśliborskiej, konkretnie w okolicy ulicy Kasztanowej. W związku z planowanymi pracami, na wybranych odcinkach tych ulic zostanie ustanowiony jednokierunkowy ruch drogowy.

Finalizacja prac nad budową magistrali wodociągowej na ulicy Posag 7 Panien otworzy drogę dla drogowców. Tej grupie specjalistów przypadnie w udziale wymiana nawierzchni na dwóch odcinkach tej ulicy – od Szamoty do wjazdu do zajezdni autobusowej oraz od budynku przy Posag 7 Panien 20 aż do ulicy Taylora. Prace potrwają nieco mniej niż tydzień, dokładnie od środy 16 sierpnia do niedzieli 20 sierpnia.

W międzyczasie na Białołęce będzie kontynuowana modernizacja kolektora ściekowego znajdującego się na ulicy Myśliborskiej, pomiędzy Dorodną a Świderską. Od środy 16 sierpnia rozpoczną się tam prace związane z rejonem Kasztanowej. W miejscu prowadzenia robót jezdnia zostanie zwężona do szerokości trzech metrów. Jednokierunkowy ruch drogowy zostanie wprowadzony na odcinku między drogami dojazdowymi do posesji pod numerami Myśliborska 42 i 64.

Podobnie jak to miało miejsce podczas wcześniejszych etapów prac, kierowcy będą mogli poruszać się tym odcinkiem tylko w kierunku ulicy Świderskiej. Dla tych, którzy chcą jechać w przeciwnym kierunku, zostanie wytyczony objazd przez Światowida, Modlińską oraz Dorodną. Prace mają zakończyć się do połowy września, jednocześnie roboty do połowy sierpnia mają zakończyć się na odcinku od Płużnickiej do posesji Myśliborska 82 – tak informuje warszawski ratusz.