Wznowienie prac przy budowie trasy tramwajowej na Wilanów

Wznowienie prac przy budowie trasy tramwajowej na Wilanów

Tramwaje Warszawskie ponownie rozpoczynają prace wzdłuż alei Rzeczypospolitej, co umożliwia kontynuację budowy linii tramwajowej do Wilanowa na całym odcinku. Zawarte porozumienie z firmą deweloperską Polnord S.A. dotyczy rozwiązania problemu wynikłego z kolizji systemu kanalizacji deszczowej z planowaną trasą tramwajową.

Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, poinformował PAP, że roboty budowlane na tym odcinku zostaną wznowione we wtorek. Podkreślił, że nie generuje to dodatkowych wydatków poza tymi, które są zazwyczaj konieczne przy tego rodzaju inwestycjach.

Dutkiewicz dodał, że strony doszły do porozumienia w kwestii szczegółowych warunków przesunięcia niektórych elementów kanalizacyjnej infrastruktury. Dzięki temu generalny wykonawca projektu, Budimex S.A., ma zielone światło do powrotu do pracy.

Dotychczas pojawił się konflikt pomiędzy deweloperem a Miejskim Przedsiębiorstwem Kanalizacyjnym na odcinku między ulicą Branickiego a aleją Wilanowską. Spór dotyczył przejęcia przez miejską spółkę instalacji kanalizacyjnej, która została wcześniej zbudowana przez dewelopera. Sytuacja doprowadziła do wniesienia sprawy do sądu i tymczasowego wstrzymania prac na terenie, na którym znajdowała się sporna infrastruktura. Miejsce to jest ostatnim fragmentem planowanej trasy tramwajowej na Wilanów.

Prezydent Warszawy i przedstawiciele Tramwajów Warszawskich zapewnili, że czasowe zawieszenie prac na wspomnianym odcinku nie wpłynęło na opóźnienie całego projektu budowy trasy.