Wystawa w Muzeum POLIN

Wystawa w Muzeum POLIN

Za kilka tygodniu, dokładnie 19 kwietnia przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji w Muzeum POLIN przygotowano wiele imprez oraz wystaw, które będą upamiętniały tamte wydarzenia. Sprawdzamy, co zaplanowano na najbliższe tygodnie w muzeum.

Wystawy upamiętniające

Z okazji 80. rocznicy wybuchy powstania w getcie warszawskim w Muzeum POLIN przygotowano wiele wystaw. Znajdziemy tam między innymi wystawę czasową „Wokół nas morze ognia”, 11. edycje akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, międzynarodowe konferencje popularnonaukowe oraz warsztaty z Loesje. Działania artystyczne w plenerze to tylko niektóre z wydarzeń, jakie przygotowano z tej okazji.

Wyjątkowe spotkania

W programie znajdą się również spotkania z potomkami Ocalałych. Nie zabraknie także  unikatowych kadrów zdjęć z powstania w getcie warszawskim, które zostały znalezione w rodzinnych zbiorach. Wszystkie działania mają na celu przypomnienie historii tych, którzy walczyli o przetrwanie podczas II wojny światowej, oraz zadawanie pytań o przyszłość. Warto brać udział w takich wydarzeniach i pamiętać o historii naszego kraju i miasta.