Koncepcja wielobranżowa stadionu Polonia ustalona

Koncepcja wielobranżowa stadionu Polonia ustalona

Dobiegły końca prace nad koncepcją wielobranżową terenu przy ul. Konwiktorskiej 6. To właśnie tam znajduje się stadion Polonia. Finalnie wraz z pracownią JSK Architekci udało się zakończyć koncepcje modernizacji ogromnego terenu. Co wiadomo o finalnym projekcie?

Trzy etapy modernizacji

Projekt zakłada trzy etapy modernizacji, które pozwolą na nieprzerwane rozgrywanie meczów na stadionie oraz korzystanie z boiska treningowego. Modernizacja ośrodka zostanie przeprowadzona w formie partnerstwa publiczno-prywatnego. Przestrzeń ma być otwarta, pozbawiona barier oraz dostępna dla sportowców, kibiców oraz spacerowiczów.

Jakie obszary obejmuje nowy projekt?

W projekcie znajdzie się także hala sportowa, centrum wsparcia sportu, plac miejski z fontanną oraz kawiarniami.O prócz kawiarni i przestronnej przestrzeni wypoczynkowej, wewnątrz atrium powstanie ścianka wspinaczkowa. W CWS nie zabraknie także przestrzeni dla kibiców Polonii. Znajdzie się tam pub Czarna Koszula, muzeum, sklep kibica oraz kasy biletowe. Na najwyższym poziomie znajdzie się centrum rehabilitacji i fizykoterapii