Nowa flota autobusów w Warszawie

Nowa flota autobusów w Warszawie

Warszawa planuje zwiększyć swoją flotę autobusów elektrycznych o 12 pojazdów przegubowych. Nowo zakupiony tabor autobusowy będzie obsługiwał linie w najbardziej zurbanizowanych rejonach miasta. Co więcej wiadomo w sprawie nowych autobusów? Sprawdzamy!

Przetarg na autobusy elektryczne

Miasto ogłosi przetarg na zakup tych pojazdów, a podpisanie umowy z dostawcą jest planowane na końcówkę roku. Pierwsze z zamówionych autobusów ma wyjechać na ulice pod koniec 2024 roku. Warszawa zdobyła dofinansowanie do zakupu tych pojazdów dzięki udziałowi w konkursie „Zielony transport publiczny” organizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Komfort jazdy

Nowe autobusy będą wygodne i ciche, a każdy z nich będzie mógł przewieźć ponad 120 pasażerów. Będą to pojazdy w najwyższym standardzie, obowiązującym w Warszawskim Transporcie Publicznym. Pojazdy posiadają klimatyzację, systemem informacji pasażerskiej, miejsce dla wózków. Ale to nie wszystko, nie zabraknie także ramp i blokad alkoholowych oraz udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.