Odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego z udziałem Policji

Odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego z udziałem Policji

Wizytę w murach Zespołu Szkół noszącego imię Michała Konarskiego złożyli wczoraj liczni zdobywcy wiedzy, którzy są potencjalnymi kandydatami do szkoły średniej. Wielu z nich postanowiło przyjść w towarzystwie swojej rodziny i znajomych. Na wydarzeniu nie zabrakło także przedstawicieli Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, którzy odwiedzili szkołę w ramach promocji służby w Policji.

Podczas tego wydarzenia uczestnicy mogli zaopatrzyć się w różne materiały edukacyjne, podjąć rozmowę ze studiującymi tam uczniami na temat codziennego życia szkoły oraz dowiedzieć się więcej o rekrutacji do klasy o charakterze policyjnym. Warto wspomnieć, że to właśnie Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV objął patronatem te nowatorskie kierunki edukacyjne.

Klasy o charakterze policyjnym cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat. Kandydaci do tych klas wybierają tę szkołę podczas procesu rekrutacyjnego, a absolwenci tych klas są znani z osiągania wybitnych wyników w dziedzinie nauki. Przy tej okazji, funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV promowali swoją służbę, rozdając przygotowane wcześniej poradniki dotyczące procesu kwalifikacyjnego do Policji.