Co robić z dzieckiem w Warszawie? Poznaj 3 najciekawsze atrakcje

Co robić z dzieckiem w Warszawie? Poznaj 3 najciekawsze atrakcje

Wakacje, podczas których niemożliwe są dalekie podróże też mogą być przyjemne. Warszawa oferuje tyle atrakcji dla najmłodszych, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niezależnie od tego czy Twoja pociecha woli spędzać czas aktywnie, lubi bawić się z innymi dziećmi, oglądać przedstawienia teatralne albo uczyć się nowych rzeczy. Wspólnie zrobicie coś, co sprawi, że będzie zachwycona! Poznaj trzy miejsca, które warto odwiedzić z dzieckiem w Warszawie.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik może odwiedzić każde dziecko już od 3. roku życia. Każdy maluch, który nie ma jeszcze 5 lat z przyjemnością obejrzy wystawę Bzzz, która wzbudzi w dziecku potrzebę samodzielnego poznawania przyrody. W końcu, kto nie byłby ciekawy jakie pachną leśne zwierzęta albo jak patrzy na świat wąż? Wystawa zaangażuje wszystkie dziecięce zmysły. Najmłodsi goście mogą także wziąć udział w projekcji filmu ,,Pod jednym niebem” oraz w spektaklu na żywo ,,Zając Franek i gwiezdna przygoda”. Są one prowadzone przez prezenterów, którzy poprzez zadawane pytania sprawiają, że dzieci są jeszcze bardziej ciekawe tego, co oglądają. Nieco starsi goście mogą wziąć udział zajęciach Majsterni, gdzie czekają na nich ciekawe zadania. Za pomocą przedmiotów codziennego użytku mogą zamienić się w małych naukowców czy inżynierów.

Smart Kids Planet, czyli centrum mądrej zabawy

Zabawa jest najlepsza wtedy, kiedy jednocześnie uczy czegoś dobrego. W Smart Kids Planet dzieci poznają i odkrywają świat, a przy tym świetnie się bawią. Specjalne atrakcje i innowacyjne warsztaty sprawiają, że najmłodsi odkrywają w sobie niezliczone pokłady kreatywności i ciekawości świata. Na małych gości czekają m.in. ścianka kolorowanka. Dziecięce rysunki, po zeskanowaniu, pojawiają się na wielkiej interaktywnej tablicy, tworząc nową, kolorową rzeczywistość. W strefie Twórz dzieci mogą zamienić się w małych architektów i tworzyć monumentalne i kreatywne budowle. Atrakcja Segreguj uczy najmłodszych jak i dlaczego warto stosować recykling.

Teatr Małego Widza

Trudno wyobrazić sobie teatr, gdzie spektakle mogą oglądać dzieci już od 1. roku życia. A jednak taki istnieje! Warszawski Teatr Małego Widza od prawie 10 lat zachwyca najmłodszych gości wspaniałymi spektaklami i warsztatami. Dewizą, która przyświeca Teatrowi jest to, aby maluchy poprzez specjalną komunikację – mówienie do nich językiem, który znają oraz działanie na wyobraźnię, mogły być pełnoprawnymi widzami i uczestnikami wydarzenia.  W repertuarze znajdują się takie spektakle jak „Kosmos”, gdzie dzieci poznają przestrzeń kosmiczną za pomocą zmysłów, czy też ,,Ocean Snów”, koncert na żywo, podczas którego maluszki poprzez różne bodźce rozbudzają swoje zmysły.