Wyłudzali mieszkania i truli właścicieli

Wyłudzali mieszkania i truli właścicieli

Powiedzieć, że niektórzy przestępcy są bezwzględni, to nic nie powiedzieć. Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga zajmuje się sprawą dotyczącą wyłudzeń mieszkań i trucia właścicieli. Łącznie możemy mówić o sześciu zabójstwach.

Bezwzględna grupa

Warte podkreślenia jest również to, że chodzi o bezwzględną grupę. Grupę, której przewodzi 43-letni Roman P. – mężczyzna ten został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Na zarzuty składa się sześć zabójstw i usiłowanie kolejnego. Wiemy też, że 43-latek miał wykorzystywać alkohol z izopropanolem. Istotne jest także to, że możemy mówić o zatrzymaniu trzech członków jego grupy.

Jak się można domyślić, oszuści wiedzieli, do jakich osób należy się kierować – wybierano osoby schorowane, często uzależnione od alkoholu i mające kłopoty finansowe. Ważne jest też to, że działano podstępnie – oszuści zaprzyjaźniali się z pokrzywdzonymi. Krótko mówiąc, zaczynało się od zdobycia zaufania.

Kiedy potencjalna ofiara niczego się nie spodziewała, pojawiała się pomoc dotycząca problemów finansowych. Oczywiście nie chodziło o prawdziwą pomoc – celem było uzyskanie oświadczenia pozwalającego na sprzedaż nieruchomości. O truciu była mowa już wcześniej.