Bezpieczeństwo na drodze a mandaty

Bezpieczeństwo na drodze a mandaty

Można usłyszeć, że mamy do czynienia z nowymi kwotami mandatów. Wiele osób może być zdenerwowanych takim obrotem sprawy, ale co by nie mówić, bezpieczeństwo na drodze nie powinno podlegać dyskusji.

Teoria a praktyka

Niemniej jednak realia przedstawia się niezbyt korzystnie. Niebezpieczeństwo na drodze to temat, o którym można opowiadać naprawdę długo.

Świetnym przykładem jest pewne zdarzenie z tego roku – kobieta omijała pojazd, który przepuszczał pieszego. Nikomu nic się nie stało, ale w efekcie musi zapłacić 1,5 tysiąca złotych. Warte podkreślenia jest również to, że chodzi o omijanie oznakowanego radiowozu.

W takiej sytuacji nasuwa się pytanie, z czym mamy do czynienia? Trudno stwierdzić, czy możemy mówić o braku koncentracji. Ważne jest też to, żebyśmy zaczęli wyciągać wnioski i to nie tylko z tego, co dotyka nas – nauka na cudzych błędach jest równie istotna. Można też dodać, że w pewnym sensie jest nawet ważniejsza.

Trzeba też otwarcie powiedzieć, że znaczące uszczuplenie portfela może boleć, ale to niewielki problem przy tym, do czego mogło dojść.