Wykryto kolejny magazyn narkotyków w Warszawie – zatrzymano 27-latka

Wykryto kolejny magazyn narkotyków w Warszawie – zatrzymano 27-latka

Siły policyjne ponownie zadały cios sieciom przestępczym zajmującym się obrotem nielegalnymi substancjami. W najnowszej operacji, dilerzy stracili jeden ze swoich magazynów oraz ponad 130 kg różnych narkotyków o łącznej wartości przekraczającej 5 milionów złotych. W wyniku działań, został zatrzymany 27-letni mężczyzna, który teraz musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi, które mogą wynieść nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policja zlokalizowała magazyn z narkotykami na terenie Wawra – dzielnicy Warszawy. Magazyn ten służył jako centrum zaopatrzenia dla sieci lokalnych dilerów. Służby były świadome, że prowadząc systematyczne działania, wpłyną na sytuację grup przestępczych, które poczuły presję i próbowały min. znaleźć bezpieczne miejsce dla swoich towarów poza centrum miasta. Plan ten jednak nie powiódł się.

Policja dotarła do miejsca będącego przedmiotem ich poszukiwań – posesji na Wawrze. Tam znajdowali się nietuzinkowo wyglądający budynek mieszkalny, gdzie funkcjonował magazyn narkotykowy. W jego wnętrzu znaleziono łącznie 130 kg różnego rodzaju narkotyków: 92 kg amfetaminy, 7,5 kg MDMA, 1 kg kokainy, 20 kg marihuany, kilogram metaamfetaminy oraz heroiny. Niektóre substancje były już gotowe do sprzedaży, inne były jeszcze w trakcie pakowania. Na miejscu zabezpieczono również sprzęt służący do produkcji amfetaminy oraz prasa hydrauliczna do formowania tabletek i urządzenia do zgrzewania i pakowania narkotyków. W pomieszczeniach magazynowych znajdowały się chłodziarki z pakami już przygotowanymi do sprzedaży.

Cała operacja zakończyła się aresztowaniem 27-latka, który usłyszał zarzut przygotowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd Rejonowy Warszawa Praga Południe na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.