Przebudowa ulicy Spartańskiej na Mokotowie przyniesie nowe miejsca parkingowe i pas rowerowy

Przebudowa ulicy Spartańskiej na Mokotowie przyniesie nowe miejsca parkingowe i pas rowerowy

Otwarcie inwestycji mającej na celu przebudowę ulicy Spartańskiej na warszawskim Mokotowie zostało zaplanowane na czwartek, 18 kwietnia. Stworzenie ścieżki rowerowej oraz 53 miejsc parkingowych dla samochodów to główne cele tego przedsięwzięcia. W trakcie realizacji zadań konieczne będą objazdy, a dojazd do Spartańskiej z Woronicza zostanie zablokowany. Zmiany dotkną również autobusy, które będą musiały korzystać z alternatywnych tras.

W skład planowanych prac wchodzi wymiana nawierzchni jezdni wraz z jej podbudową na odcinku ulicy Spartańskiej między Woronicza a Miączyńską. Projekt jest dużym krokiem ku poprawie warunków drogowych na warszawskim Mokotowie.

Zamknięcie części ulicy Spartańskiej rozpocznie się w czwartek, 18 kwietnia, o godzinie 8 rano. Blokada obejmie obszar od Woronicza do wejścia do żłobka i przedszkola i potrwa do końca okresu wakacyjnego. Dojazd do Spartańskiej będzie możliwy za pośrednictwem ulic Bełskiej i Maklakiewicza z Miączyńskiej. Mieszkańcy będą mogli bez przeszkód dotrzeć do placówek edukacyjnych dla najmłodszych oraz Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Tymczasowa jezdnia dwukierunkowa o szerokości pięciu metrów zostanie uruchomiona na fragmencie ulicy Spartańskiej od Miączyńskiej do punktu zamknięcia. Gotowe części ulicy będą stopniowo udostępniane kierowcom w miarę postępów prac.

Wprowadzenie nowych krawężników spowoduje zamknięcie kontrapasu rowerowego na skrzyżowaniu Spartańskiej i Miączyńskiej na okres około miesiąca.

Zmiany tras autobusów linii 168 i 222 są kolejnym skutkiem inwestycji. Autobusy te nie dojadą do pętli Spartańska. Linia 168 kończąca trasę w Witolinie i linia 222 z Bielańska zakończą przejazd na tymczasowym przystanku Zajezdnia Woronicza 54, położonym na Woronicza przed przejściem dla pieszych, niedaleko Spartańskiej. Następnie autobusy skierują się na teren zajezdni, gdzie ponownie zabiorą pasażerów z przystanku Zajezdnia Woronicza 01.