Wspólne działania policji i straży pożarnej w Wołominie ratują życie 72-latka

Wspólne działania policji i straży pożarnej w Wołominie ratują życie 72-latka

Służby mundurowe z Wołomina w postaci funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej, wspieranych przez Ochotniczą Straż Pożarną z Jasienicy, wykazały się heroizmem, ratując życie 72-letniego mężczyzny. W wyniku utraty przytomności, starszy pan upadł z roweru i nie pokazywał oznak życia. Po udanej akcji reanimacyjnej, pod opieką specjalistów medycznych, został przewieziony do placówki szpitalnej.

Sytuacja zaistniała w powiecie wołomińskim, gdzie dzielni służby mundurowe udowodniły swoją gotowość do działania w każdej sytuacji. Tym razem pomoc potrzebował 72-letni rowerzysta.

Wydarzenie miało miejsce w miejscowości Jasienica, kiedy policjanci patrolujący teren natknęli się na leżącego na poboczu drogi starszego pana. Mężczyzna nie oddychał i nie dawał żadnych oznak życia – na miejscu znajdował się również jego rower. Funkcjonariusze, st. sierż. Damian Styś i mł. asp. Artur Gąsiorek, natychmiast rozpoczęli udzielanie przedmedycznej pomocy, w tym resuscytację krążeniowo-oddechową, zgodnie z procedurą obowiązującą w takich przypadkach.

W trakcie prowadzenia działań ratunkowych na miejscu zjawiła się Państwowa Straż Pożarna z Wołomina, a także druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasienicy. Strażacy dołączyli do procesu reanimacji i wykorzystali defibrylator, stosując procedurę AED. Po niespełna kilkunastu minutach 72-letni mężczyzna odzyskał przytomność oraz funkcje życiowe.

Rowerzysta został przekazany w ręce medyków i przewieziony do szpitala. Bez szybkiej i bardzo profesjonalnej interwencji służb mundurowych, mężczyzna nie miałby żadnych szans na przeżycie tej dramatycznej sytuacji.