Heroiczna akcja ratunkowa w Wołominie: Policjanci i strażacy uratowali życie 72-letniego rowerzysty

Heroiczna akcja ratunkowa w Wołominie: Policjanci i strażacy uratowali życie 72-letniego rowerzysty

Siły połączone funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, Państwowej Straży Pożarnej z tej samej miejscowości oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasienicy przyczyniły się do uratowania życia 72-letniemu rowerzyście. W wyniku utraty przytomności i upadku, senior nie wykazywał żadnych oznak życia. Po udzieleniu natychmiastowej pomocy i dzięki współpracy służb mundurowych, mężczyzna odzyskał świadomość i pod opieką medyczną został przetransportowany do szpitala.

Potwierdzeniem zaufania do służb mundurowych stało się doświadczenie 72-letniego rowerzysty z powiatu wołomińskiego, który o mały włos nie stracił życia. Dramat rozegrał się w czwartkowe popołudnie w miejscowości Jasienica. Podczas patrolowania okolic, policjanci zauważyli starszego mężczyznę leżącego na poboczu drogi, obok którego leżał rower. Zaniepokojeni brakiem reakcji ze strony seniora, nie oddychającego, mł. asp. Artur Gąsiorek i st. sierż. Damian Styś natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową, doskonale wiedząc, że w takiej sytuacji każda sekunda ma znaczenie.

Na miejsce natychmiast wezwani zostali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasienicy. Przybyli oni jeszcze przed pojawieniem się karetki pogotowia. Zarówno strażacy, jak i policjanci wspólnie przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i użyli defibrylatora, stosując procedurę AED. W wyniku intensywnych starań, po kilkunastu minutach desperackiej walki o życie 72-latka, mężczyzna odzyskał świadomość.

Po przywróceniu funkcji życiowych 72-latek został przekazany pod opiekę personelu medycznego i przetransportowany do szpitala. Bez szybkiej i profesjonalnej reakcji służb mundurowych, rowerzysta nie miałby żadnych szans na przeżycie.