Wielka akcja piaseczyńskiej policji: sześciu mężczyzn poszukiwanych listami gończymi zostało zatrzymanych

Wielka akcja piaseczyńskiej policji: sześciu mężczyzn poszukiwanych listami gończymi zostało zatrzymanych

Inicjatywa policyjnej jednostki z Piaseczna zaowocowała zatrzymaniem sześciu mężczyzn, poszukiwanych na podstawie listów gończych, w ciągu kilku dni. Ukrywali się oni przed służbami ścigania oraz organami wymiaru sprawiedliwości. Z szóstki tej, pięciu z nich zostało osadzonych w więzieniach, natomiast jeden wpłacił grzywnę w kwocie 3500 złotych i odzyskał wolność.

Policyjni detektywi z piaseczyńskiego wydziału kryminalnego, odpowiedzialni za ustalanie lokalizacji oraz aresztowanie osób poszukiwanych, nie ustają w swojej aktywności. Niemal codziennie udaje im się złapać jednostki próbujące na wszelkie możliwe sposoby omijać służby ścigania, aby uniknąć konsekwencji swoich działań. Jednakże intensywne działania operacyjne oraz informacje zdobyte z różnorodnych źródeł zawsze przynoszą spodziewane rezultaty i kolejne osoby poszukiwane trafiają do więzień.

W ostatnim tygodniu, kryminalni z Piaseczna zatrzymali sześciu mężczyzn, których poszukiwano na podstawie listów gończych. Pierwszy z nich został aresztowany na terenie gminy Góra Kalwaria. Sąd Rejonowy w Kielcach skazał go na karę pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy, ale mężczyzna nie miał zamiaru oddać się do zakładu karnego. Teraz, dzięki działaniom policji, został tam osadzony. Podobnym losom nie uniknęli: mężczyźni w wieku 48, 46, 28 i 31 lat, którzy zostali zatrzymani na obszarze Łomianek, gm. Piaseczno i gm. Konstancin-Jeziorna.

Jedynie 44-latek, który został aresztowany w Warszawie, odzyskał wolność. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa oraz Sąd Rejonowy w Piasecznie skazali go na łączny okres pozbawienia wolności wynoszący 2,5 miesiąca. Mężczyźna miał możliwość uniknięcia kary zastępczej pozbawienia wolności poprzez uiszczenie grzywny w wysokości 3500 złotych. Skorzystał z tego prawa i po dopełnieniu niezbędnych formalności odzyskał wolność.

Pragniemy przypomnieć, że wszelkie informacje dotyczące osób poszukiwanych, sprawców przestępstw ukrywających się przed służbami ścigania i polskim wymiarem sprawiedliwości można przekazać bezpośrednio policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.