Weekendowy wyścig na rolkach i wrotkach – wskazówki dla kierowców

Weekendowy wyścig na rolkach i wrotkach – wskazówki dla kierowców

W sobotni wieczór, centrum Warszawy oraz Praga-Północ stanie się areną dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach. Zakłócenia w ruchu drogowym są nieuniknione, a trasy miejskiego transportu publicznego mogą ulec zmianie.

Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 19.30. Uczestnicy zgromadzą się przy pomniku Mikołaja Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu. O godzinie 20.30, uczestnicy rozpoczną trasę, pokonując ulice miasta: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Kraszewicza, przejadą przez plac Piłsudskiego, ulicami Królewską i Marszałkowską, by bezpośrednio dojechać na plac Bankowy przez Andersa. Następnie ruszą w dalszą drogę, kierując się ulicami Muranowską, Bonifraterską i Międzyparkową, zanim dotrą do Słomińskiego i przekroczą most Gdański, aby znaleźć się na prawym brzegu Warszawy.

Po zjechaniu z wiaduktu nad rondem Starzyńskiego, trasa prowadzi ulicą Starzyńskiego do Szwedzkiej, skąd uczestnicy wyjadą na aleję „Solidarności”. Następnie zawrócą z Zabranieckiej, by ruszyć w drogę powrotną do centrum miasta, jadąc ulicami Kijowską, Targową, Sokolą, Zamoyskiego i Jagiellońską. Przy Liceum Władysława IV skierują się na Trasę W-Z i przez most Śląsko-Dąbrowski oraz aleję „Solidarności” dotrą z powrotem na plac Bankowy. Końcówka trasy pokrywa się z jej początkiem.

Celem jest wrócić do miejsca startu – pod pomnik Kopernika – jadąc ulicami Marszałkowską, Królewską, przez plac Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Kraszewicza oraz Krakowskie Przedmieście.

Porządek podczas przejazdu będzie utrzymany dzięki wsparciu policji. Ruch na ulicach wykorzystywanych przez rolkarzy i wrotkarzy może być czasowo wstrzymany, co potencjalnie wpłynie na regularność kursów komunikacji miejskiej – ostrzega ratusz.