Warszawa zachęca mieszkańców do czytania książek.

Warszawa zachęca mieszkańców do czytania książek.

Przez całe wakacje będzie trwała akcja zachęcania warszawiaków do czytania książek. Oczywiście czytać możemy nie tylko w domu, czy pociągu. Pomysłodawcy akcji stworzyli w mieście pięć punktów, gdzie będzie można oddać się lekturze. I to nie byle jakiej. W utworzonych miejscach znajdą się książki laureatów 14 edycji Nagrody Literackiej miasta stołecznego Warszawy.

Nagrodę otrzymali najlepsi pisarze

W tym roku laureatami konkursu zostali: Zyta Rudzka, która zdobyła nagrodę za książkę w kategorii proza -,,Tkanki miękkie”, Radosław Jurczak w kategorii poezja, za ,,Zakłady holenderskie”. W kategorii literatura dziecięca wyróżnienie otrzymały Aleksandra i Daniela Mizielińskie, za „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”. Na koniec za dzieło z kategorii literatura faktu nagrodę otrzymał także Grzegorz Piątka, za ,,Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944 – 1949”.

Literatura nagrodzonych laureatów będzie dostępna aż w pięciu punktach w stolicy. W rezultacie przedsięwzięcia, mieszkańcy miasta będą mogli przypadkowo natknąć się na punkty czytelnicze. Organizatorzy mają nadzieję, że akcja przybliży Warszawiakom nowe propozycje literackie i nie tylko. Projekt ma przede wszystkim zachęcić mieszkańców do częstszego sięgania po książki i promowanie czytelnictwa.

Gdzie można natknąć się na książki?

Pierwszy punkt czytelniczy zainteresowani odnajdą przy ulicy Kazimierzowskiej 10, tuż obok warzywniaka. Drugi kącik czytelniczy można znaleźć przy al. J. Waszyngtona 136, w sklepie rowerowym. Kolejny przy ul. Z. Krasińskiego 18, w sklepie ogrodniczym. Panowie, którzy korzystają z usług Berbera przy ul. Gen. W. Andersa 6 będą mogli poczytać książkę w poczekalni. Ostatni punkt znajduje się na ul. Pięknej 24/26A w tamtejszym ,,Sklepie bez plastiku”.

Oczywiście czytelnicy znajdą także wszystkie nagrodzone książki w Warszawskiej Czytelni Nagrody Literackiej w Warszawie.