Atrakcje województwa Mazowieckiego, których nie możesz przegapić!

Atrakcje województwa Mazowieckiego, których nie możesz przegapić!

Województwo Mazowieckie obfituje w wiele atrakcji. Oprócz stolicy oferuje znacznie więcej miejsc wartych odwiedzenia. W niewielkiej odległości od Warszawy możemy znaleźć liczne muzea, twierdze, zamki, zwiedzić dom Fryderyka Chopina oraz zrelaksować się nad jeziorem Zegrzyńskim.

Dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Jeśli będziecie blisko Warszawy koniecznie odwiedźcie Żelazową Wolę. W tej urokliwej wsi jest położony dom przerobiony na Muzeum Fryderyka Chopina. Otoczony urokliwym parkiem i przepływającą przez niego rzeką. W każdy weekend można w nim zrelaksować się przy dźwiękach koncertów fortepianowych. Bardzo często muzykę na żywo wykonują artyści z całego świata. Na terenie parku można odwiedzić także mini kino, w którym wyświetlane są filmy o życiu i twórczości pianisty. Znajdują się tam także restauracja i kawiarnia.

Muzeum Wsi Mazowieckiej

Skansen Sierpc, czyli Muzeum Wsi Mazowieckiej, to bardzo charakterystyczne miejsce na mapie całego województwa. Zajmuje on wielki teren kilkudziesięciu hektarów. Przede wszystkim możecie obejrzeć w nim autentyczne zagrody wiejskie z XIX i XX wieku. Można też zawitać do przedsionków chat i z stamtąd podziwiać wnętrza. Na terenie skansenu znajdziecie także zwierzęta gospodarskie, co na pewno spodoba się dzieciom. Niewątpliwie dużą atrakcję stanowią także inne budynki, takie jak: kościół, dwory, karczma i wiatrak młyński. W karczmie możecie zjeść tradycyjny polski obiad.

Twierdza Modlin

Jeśli jesteście fanami historii, musicie koniecznie odwiedzić twierdzę Modlin. Powstała ona w XIX wieku i jest położona u zbiegu trzech rzek tj. Narwi, Wkry i Wisły. W twierdzy czasami organizowane są imprezy historyczne oraz nocne zwiedzanie z przewodnikiem.

Zamek w Czersku

Kolejną atrakcją Mazowsza są ruiny Zamku książąt mazowieckich w Czersku. Organizowane są tu liczne pokazy, koncerty, walki rycerzy w średniowiecznych zbrojach. Zamek został wybudowany na przełomie XIV i XV wieku. Mury obronne i zamek zachowały się w stanie oryginalnym do dziś. Chociaż wieże zamkowe były kiedyś niższe.

Ogród botaniczny Państwowej Akademii Nauk w Powsinie

Niedaleko Warszawy znajdziecie Ogród botaniczny PAN w Powsinie. Miejsce sprzyja długim relaksującym spacerom. Szczególnie wiosną i latem urzeka kwitnącymi kwiatami i drzewami. W Ogrodzie botanicznym znajdziemy różne gatunki roślin. Został on podzielony na odpowiednie strefy, które z pewnością ułatwią Wam zwiedzanie. Znajdziecie tu także rośliny tropikalne i egzotyczne w specjalnych szklarniach. Na terenie Ogrodu Botanicznego możecie napić się kawy lub czegoś chłodnego w upalne dni.

Tężnie Zdrojowe w Konstancinie

W Konstancinie możecie odwiedzić najstarsze w województwie tężnie. Powstały one w 1978 roku i działają w ramach Uzdrowiska w Konstancinie. Stężenie minerałów w tężni tworzy mikroklimat podobny do morskiego.

Jezioro Zegrzyńskie

Jeśli marzycie o plażowaniu w pobliżu Warszawy, to wybierzcie się nad Jezioro Zegrzyńskie. Jezioro posiada piaszczystą plażę i wypożyczalnię sprzętu wodnego. Przy plaży znajdują się punkty gastronomiczne i place zabaw dla dzieci. W pobliżu znajdziecie także liczne hotele, jeśli zdecydowalibyście się zostać na weekend.