Warszawa gospodarzem Superpucharu UEFA w 2024 roku

Warszawa gospodarzem Superpucharu UEFA w 2024 roku

W letnie miesiące 2024 roku, stolica Polski, Warszawa, będzie miejscem rywalizacji między zwycięzcami Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy o prestiżowy Superpuchar. Decyzję o wyborze Warszawy jako gospodarza spotkania podjęty został przez Komitet Wykonawczy UEFA. W związku z tym decyzją, Warszawa może poszczycić się tytułem miasta-gospodarza tej renomowanej imprezy piłkarskiej.

Stolica Polski szybko nawiązała współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w celu sfinalizowania wniosku aplikacyjnego na przyjęcie roli gospodarza. Jak podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta miasta stołecznego Warszawy, propozycja ta wpłynęła do ratusza 19 września i już dwa dni później, 21 września, prezydent Rafał Trzaskowski podpisał wniosek.

Warszawa nie jest obca w organizowaniu tak wielkich sportowych wydarzeń. W 2012 roku była gospodarzem UEFA EURO 2012, a trzy lata później, w 2015 roku, odbył się finał Ligi Europy. Wtedy to hiszpańska drużyna Sevilla zwyciężyła ukraiński Dniepr Dniepropietrowsk wynikiem 3:2, a jednym z strzelców bramki dla Sevilli był Grzegorz Krychowiak.

Decyzja UEFA o wyborze Warszawy jest dowodem wielkiego zaufania do Polski. Jak mówi Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Warszawa jest sprawdzonym i wiarygodnym partnerem dla całej społeczności piłkarskiej w Europie. Ekscytacja rośnie na myśl o organizacji kolejnego finału prestiżowych rozgrywek w 2024 roku, gdzie ujrzymy starcie zwycięzców Ligi Mistrzów i Ligi Europy pod okiem całego świata.