Eksplozja na warszawskim Tarchominie: dwie osoby nie żyją

Eksplozja na warszawskim Tarchominie: dwie osoby nie żyją

Informacje przekazane przez Polską Agencję Prasową wskazują, że na terenie jednego z przedsiębiorstw zlokalizowanych na warszawskim Tarchominie doszło do eksplozji. Niestety, skutkiem tego tragicznego zdarzenia jest śmierć dwóch osób.

Wybuch miał miejsce na obszarze jednej z firm znajdujących się przy Spedycyjnej ulicy na Tarchominie w Warszawie. Wydarzyło się to w środowe przedpołudnie, 27 września, nieco przed godziną jedenastą. Przyczyny tego incydentu póki co pozostają nieznane. Dwie osoby odniosły obrażenia, niestety mimo podjętych starań medycznych obie zmarły – jak relacjonuje komisarz Paulina Onyszko z białołęckiej policji, cytowana przez agencję prasową.

„Gazeta Wyborcza” dodatkowo podaje, że eksplozja miała miejsce na terenie kompleksu logistycznego. Ulica Spedycyjna numer 22 to siedziba dwóch dużych firm. Po wybuchu na miejscu zjawiło się pięć jednostek straży pożarnej oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, mimo natychmiastowej interwencji, nie udało się uratować poszkodowanych mężczyzn.

Komisarz Onyszko przekazała również, że dwóch pracowników firmy zewnętrznej wykonywało prace w komorze ciepłowniczej znajdującej się na zewnątrz budynku. Pomimo natychmiastowej pomocy, nie udało się ich uratować.

W trakcie prowadzonych prac spawalniczych w tunelu podziemnym doszło do nieszczęśliwego wypadku – jak poinformował strażak Wojciech Kapczyński w rozmowie ze stacją TVN Warszawa. Aktualnie policja pod nadzorem prokuratury prowadzi na miejscu zdarzenia czynności śledcze. Teren został odpowiednio zabezpieczony.